Shortcut - małe historie, wielkie sprawy

„Shortcut - małe historie, wielkie sprawy” to program nowoczesnej edukacji filmowej oparty na europejskich filmach krótkometrażowych.

W ramach programu oferujemy katalog filmów krótkometrażowych na platformie vod dostępny dla wszystkich zarejestrowanych placówek i instytucji edukacyjnych. Filmy zostały dobrane według klucza tematycznego stworzonego z myślą o kompetencjach, których dzisiejsza młodzież może najbardziej potrzebować wobec wyzwań współczesnej Europy. Pracę z filmami wspiera pakiet nowoczesnych materiałów pomocniczych, zawierający komponenty edukacji o filmie i edukacji poprzez film.

Udział w programie może ograniczyć się do korzystania z opublikowanych narzędzi, zachęcamy jednak do wzięcia udziału we wspólnym testowaniu wypracowanych rozwiązań i wymianie doświadczeń z pracy z proponowanymi przez nas filmami, czy też scenariuszami lekcji. Relacje dotyczące lekcji z naszymi narzędziami zbieramy w cyklu comiesięcznym poprzez specjalnym formularz publikowany w dziale Aktualności. Najciekawsze relacje nagradzamy! Więcej informacji na załączonych regulaminach i infografikach. 

Regulamin programu Shortcut - małe historie, wielkie sprawy

Regulamin korzystania z platformy internetowej shortcut.ceo.org.pl

Infografika - Jak korzystać z platformy Shortcut

Na czym polega program "Shortcut - małe historie, wielkie sprawy"

Działania są finansowane przez program Unii Europejskiej, "Kreatywna Europa MEDIA", oraz ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Strona programu.