Chcesz zarazić swoich uczniów i uczennice pasją do kina? Są wśród nich osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką filmową? Zależy ci, by skutecznie przygotować je do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej? A może przede wszystkim chcesz pomóc im tworzyć własne produkcje filmowe i pisać recenzje? Wzmocnij ich kompetencje i zapisz na praktyczny trzymiesięczny kurs internetowy z edukacji filmowej!

Zgłoszenia trwają tutaj. Start kursu już 1 kwietnia! Czekamy na zgłoszenia do 28 III 2019. 

 

Zalety kursu:

 1. Praktyczne działania – kurs to nie tylko wiedza o filmie, ale także jej praktyczne zastosowanie.
 2. Indywidualny kontakt z mentorem – motywująca opieka podczas całego kursu.
 3. Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań – każdy uczestnik uczy się dokładnie tego, co jest mu potrzebne. Sam wybiera ścieżkę.
 4. Imienne zaświadczenia dla uczniów i nauczyciela-opiekuna pod warunkiem zaliczenia wszystkich modułów, aktywnego udziału w dyskusjach na forum oraz oddania pracy końcowej ("Warsztat krytyka filmowego" - recenzja filmowa, "Warsztat młodego reżysera" - max. 5-minutowa etiuda).
 5. Udział w kursie jest bezpłatny.

 

Zasady kursu:

 1. Kurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Mogą wziąć w nim udział pojedynczy uczniowie lub grupy do 5 osób. Z jednej szkoły mogą być zgłoszone 2 zespoły. (Istnieje możliwość przyjęcia większej liczby grup w ramach wolnych miejsc).
 2. Kursy prowadzone są za pośrednictwem platformy internetowej. Każdy uczestnik/zespół otrzymuje indywidualny login i hasło dostępu.
 3. Kurs składa się z sześciu modułów tematycznych. Uczestnicy mają średnio 1-2 tygodnie na zapoznanie się z prezentowanymi  treściami oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogą korzystać w dowolnym czasie.
 4. Materiał merytoryczny opracowany jest w formie prezentacji z załączonymi materiałami: tekstami teoretycznymi, filmami oraz ćwiczeniami.
 5. Młodzież pracuje pod okiem doświadczonych mentorów, którzy wspierają działania uczestników i udzielają fachowej opinii i wskazówek odnośnie otrzymanych sprawozdań.
 6. Formularz zgłoszeniowy wypełnia nauczyciel-opiekun ucznia bądź grupy uczniów uczestniczących w kursie.

Zakres tematyczny:

1. Wiedza o filmie: początki kina, narodziny gatunku, krótka historia polskiego kina, kino dokumentalne (dla zainteresowanych), historia i ewolucja polskiej animacji (dla zainteresowanych)

2. Filmowe środki wyrazu: podstawowe środki sztuki filmowej

3. Warsztat krytyka filmowego: analiza filmowych środków wyrazu, analiza ujęć i scen, krytyka filmowa, organizacja pokazów filmowych, jak dyskutować i debatować, szkolny klub filmowy, recenzje filmowe.

lub 

4. Warsztat młodego reżysera: inspiracje filmowe, logline, treatment, scenariusz, praca z kamerą, montaż.

Harmonogram kursu