Z przyjemnością zawiadamiamy, że wyniki konkursów filmowych już są znane! Bardzo nam miło, że pakiet Filmoteki Szkolnej i klasyki polskiego kina to dla Was nadal inspirujące propozycje.

Nagrodę Filmoteki Szkolnej. Akcji! (a co za tym idzie - jury w składzie Klara Cykorz i Marcin Radomski) otrzymał film "Diabeł" w reżyserii Kacpra Motyki. Młody twórca z Żywca sięgnął po "Diabła" Stanisława Różewicza, aby opowiedzieć dowcipną oraz mroczną historię, która przypadła do gustu naszym ekspertom. Klara Cykorz i Marcin Radomski docenili profesjonalizm oraz luz.  Kacper Motyka oraz jego współpracownicy wyjadą na warsztat do Gdyńskiej Szkoły Filmowej. 

W głosowaniu internautów oraz internautek bezsprzecznie zwyciężyła "Bardzo krótka historia jednej tablicy", nawiązująca oczywiście do "Historii jednej tablicy" Feliksa Falka oraz „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego.  Aż 1279 osób zdecydowało, że etiuda zrealizowana w ramach zajęć koła filmowego III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie powinna wygrać.  Nagrodą jest sprzęt filmowy.

Miło nam dodać, że „Historia jednej tablicy” to również drugi film wyróżniony nagrodą Filmoteki Szkolnej. Akcji! Tym samym, w ręce kreatywnych uczennic wędruje kolejna nagrody. Podwójne gratulacje.

 

 
 
Wyróżnienia i książki o tematyce filmowej przyznaliśmy dwóm filmom młodym filmowcom z Szkoły Podstwowej numer 2 w Plawiskach, którzy ambitnie zmierzyli się z "Tangiem" Zbigniewa Rybczyńskiego 
Tango by Jan Grussy 

 

 
Tango by Wojciech Choroś & Grzegorz Urbanowicz
 
 
Wyniki konkursu na najlepszą recenzję już 18 III!