Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r. Każda edycja Olimpiady skupiona jest wokół innego zagadnienia, w tym roku szkolnym brzmi ono:„Kino to (też) biznes”.

Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (6 listopada 2019 r.), zawodów okręgowych (10 stycznia 2020 r.) oraz zawodów centralnych (3-4 kwietnia 2020 r.). Wśród nagród znalazły się: roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej (ufundowane przez WSF), indeksy na uczelnie w całej Polsce, akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Tofifest w Toruniu i Warszawski Festiwal Filmowy), roczna prenumerata magazynu „Ekrany”, książki oraz filmy na DVD.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwi „Poradnik dla uczniów i nauczycieli” przygotowany specjalnie na IV edycję. Znajdują się w nim m.in.: zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, pytania ze wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny do pobranie TUTAJ 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ 

Zapraszamy!