„Shortcut - małe historie, wielkie sprawy” to program nowoczesnej edukacji filmowej oparty na europejskich filmach krótkometrażowych. W ramach programu zapraszamy edukatorów i edukatorki do działań pilotażowych, które pozwolą przetestować w środowisku szkolnym narzędzia filmowe dostępne na platformie vod "Shortcut" , czyli: 

  • europejskie filmy krótkometrażowe dobrane według klucza tematycznego stworzonego z myślą o kompetencjach, których dzisiejsza młodzież może najbardziej potrzebować wobec wyzwań współczesnej Europy. 
  • pakiet nowoczesnych materiałów pomocniczych, zawierający komponenty edukacji o filmie i edukacji poprzez film.
W roku szkolnym 2019/20 zgłaszający się nauczyciele i nauczycielki młodzieży w wieku 13-18 lat realizują zajęcia szkolne w oparciu o udostępnione filmy i materiały pomocnicze, oraz nadsyłają nam relacje z przeprowadzonych działań i refleksje dotyczące wypracowanych narzędzi. Zajęcia mogą się odbywać w dowolnie ustalonym rytmie, bądź też w ramach ścieżki programowej, na której cyklicznie pojawiać się będą tematy i zadania miesiąca. 
 
Wszyscy uczestniczący pedagodzy i pedagożki otrzymają od CEO możliwość wymiany praktyk w eksperckim gronie, nawiązania owocnych kontaktów, udziału w wydarzeniach szkoleniowych i zdobycia nagród rzeczowych. Zapraszamy! Formularz rejestracyjny - link
 
UWAGA: Rejestracja do programu nie zwalnia od obowiązku rejestracji do platformy vod z materiałami. Formularz rejestracyjny do platformy od września 2019 roku na stronie narodowej programu: www.shortcut.ceo.org.pl, która obecnie jest w przygotowaniu. 
 
Program współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa MEDIA".