Szkoła Podstawowa nr 65 

Wszyscy wiemy, jak trudno przybliżyć klasykę polskiej literatury najmłodszym i młodzieży. Bydgoska szkoła podstawowa postawiła sobie ambitne zadanie pracy z „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. „W 100. rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy czytamy «Pana Tadeusza» A. Mickiewicza" zaangażowała całą szkołę, od uczniów przez panią kucharkę aż po dyrekcję! Trzynastozgłoskowiec nabrał życia, a dobrze znany poemat pokazał swoje humorystyczne oblicze. Wszystkim filmowcom nie można odmówić inscenizacyjnego zacięcia, a uwspółcześniony wątek Kawiarki długo pozostaje w pamięci. 

Oby nie była to ostatnia próba mierzenia się ze szkolnymi lekturami!

Link do filmu http://spotkaniazfilmemsp65.blogspot.com/

PSP nr 2 w Głuchołazach

Koło Filmowe w Głuchołazach wysoko postawiło sobie poprzeczkę: zrealizować film od A do Z własnymi siłami! Okazało się, że w szkole można znaleźć nie tylko filmowe talenty. Młodzi twórcy mogą liczyć na pomoc uzdolnionych muzycznie kolegów i koleżanek, którzy zajęli się przygotowywaniem ścieżki dźwiękowej do obrazu „Bez tej miłości można żyć?”. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu prób i niecierpliwie czekamy na cały film!

Szkoła Podstawowa w Radziłowie

W Szkole Podstawowej w Radziłowie działo się bardzo wiele! Chcielibyśmy wyróżnić jedno z działań. Tym razem narzędzia filmowe okazały się przydatne do zorganizowania kampanii społecznej oraz akcji charytatywnej. Młoda ekipa filmowa doświadczyła całego procesu tworzenia spotu, a wiele emocji wywołały zdjęcia próbne, podczas których należało zachowywać się jak dzieci.Czekamy na więcej pożytyczenych akcji!

Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/artradzilowcrew

                                                                                                         

Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu - Elektronik

Technikum nr 4 przeprowadziło dyskusję na temat sztucznej inteligencji, sięgając m.in. po ekranizację „Przekładańca” Stanisława Lema, którą można znaleźć w pakiecie Filmoteki Szkolnej. Pojawiło się kluczowe pytanie: kim jest człowiek we współczesnym świecie, świecie pełnym nowoczesnej technologii? Gorąco zachęcamy do zadawania pytań na temat naszej współczesności! Nasze filmy doskonale wchodza w dialog ze współczesnym kinem popularnym.  

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach

W listopadzie „Zaplanuj Rok z Filmoteką Szkolną” skupiało się na rocznicy odzyskania niepodległości, więc nic dziwnego, że wątki polityczne wielokrotnie pojawiały się w relacjach. Szkoła podstawowa sięgnęła po „Szczurołapa”, aby poznać sytuację polityczną Polski lat osiemdziesiątych XX wieku. Uczniowie i uczennice tworzyli portret bohatera filmowego, metody jego działania. Dyskusja dotyczyła etyki działania szczurołapa , analizowano strukturę grupy szczurów, hierarchię ważności, manipulacji w czasów PRL. 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. I.Daszyńskiego w Radomiu

Radomska szkoła zaproponowała kilka ciekawych aktywności skupionych wokół tematu adaptacji. Propozycje materiałów „Zaplanuj rok z Filmoteką Szkolną” na grudzień poświęcone zostały właśnie tematyce adaptacji. Wątek „twórczej zdrady” łączył różne aktywności, wycieczki, rozmowy. Odbyła się m.in. dyskusja dotyczyła m.in. obu wersji „Szatana z siódmej klasy” oraz uwspółcześniania literatury współczesnej. Zachęcamy do korzystania z materiałów publikowanych w ramach "Zaplanuj rok z Filmoteką Szkolną". 

 

Ranking szkół 

Nazwa szkoły

Liczba odznak

Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu - Elektronik

3

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach

4

Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy

2

XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie

7

Zespół Szkół Pijarskich

1

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Czerlejnie

11

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

8

ZSP NR 4 w Zamościu

9

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Daszyńskiego w Radomiu

 

4

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci o Młodzież Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

9

Świetlica "Pogotowie Lekcyjne" przy MOPS w Radomsku

4

Szkoła Podstawowa w Radziłowie

28

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

24

SP6 Piła

3

PSP nr 2 w Głuchołazach

12

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu  9