Dziękujemy za wszystkie marcowe relacje. Zbierajcie siły na wiosenne i letnie działania: Filmowe Gry Miejskie i Festiwal Filmoteki Szkolnej. Cieszymy się, że tak wiele dzieje się praktycznych warsztatów, wycieczek i nadrabiania zaległości z bieżącego repertuaru, ale zachęcamy również do niezapominania o naszym pakiecie i materiałach. 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach niedawno dołączyła do programu, a już widać, że nie brakuje w niej różnorodnych działań. W marcu odbyły się trzy spotkania filmowego klubu szkolnego – jedno z nich dotyczyło „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego, który znajduje się w Pakiecie Filmoteki Szkolnej. Do pracy z "Dekalogiem" wykorzystano materiały przesłane nam przez Filmotekę Szkolną. W marcu odbyły się warsztaty z Marcinem Majkutem (Kinoterapia).

Ten sam miesiąc przyniósł również udział w internetowym kursie organizowanym przez Filmotekę Szkolną. Ambitni uczniowie i uczennice wzięli udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE, w którym. Warto podkreślić, iż pięcioro z nich zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego. Jeszcze jedno spotkanie dotyczyło przygotowania prezentacji na temat filmowych tradycji regionu. 
Pracowitym uczniom i uczennicom Koluszek życzymy dalszych sukcesów i wysyłamy nagrody! 

Technikum Ekonomiczne z Mińska Mazowieckiego ambitnie sięgnęło po „Schody” Stefana Schabenbecka. Uczniowie zwrócili uwagę na bohatera i przestrzeń w filmie, a także na rolę muzyki, zestawili też film z biblijną parabolą o synu marnotrawnym. Doszli do wniosku, że przypowieść jest uniwersalną forma wypowiedzi zarówno dla filmowców , jak i twórców tekstów literackich. Grupa filmowa obejrzała również „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego. 
Zwracającym uwagę działaniem było zestawienie „Historii jednej tablicy” Feliksa Falka. Ciekawym momentem lekcji było skonfrontowanie filmu z etiudą uczniowską, jak się później okazało - zwyciężczynią tegorocznego konkursu "Nakręć się!". Oba filmy skłoniły do refleksji na temat przemijania i powtarzalności ludzkiego życia.
Nie zapominajcie, że w zestawie Filmoteki Szkolnej znajdują się nie tylko tradycyjne fabuły, ale i kino krótkometrażowe, dokumentalne awangardowe. 

Spodziewajcie się wkrótce nagród za swoją pracowitość i zaangażowanie! 

W Gdyni pani Monika Kulling z IX LO  przeprowadziła quiz wiedzy filmowej kończący realizację projektu filmowego w klasie trzeciej. Quiz poprzedzony został projekcją ostatniego filmu przewidzianego w projekcie ("Mój przyjaciel Totoro") i dyskusją o nim. Uczeń, który wykazał się największą wiedzą filmową dotyczącą filmów objętych projektem został nagrodzony, filmem  W ramach realizacji projektu "Cykl lekcji o filmie" (we współpracy z Klubem Studenckim Żak w Gdańsku) przeprowadzono lekcję dotycząca filmu "Lato 1993".W ramach realizacji projektu filmowego zaś, w tej samej klasie (o profilu teatralno-filmowym), obejrzano i omówiono film "Juno" oraz "Cinema Paradiso". Dyskusja o filmach dotyczyła m.in. filmów coming-of-age.

Nagroda książkowa już wysłana! 

 

                                               

Nazwa szkoły

Liczba odznak srebrnych

Liczba odznak złotych

Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu – Elektronik

15

3

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach

7

3

Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy

4

2

XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie

10

3

Zespół Szkół Pijarskich

4

2

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Czerlejnie

11

3

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

35

11

ZSP NR 4 w Zamościu

14

4

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Daszyńskiego w Radomiu

16

5

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach

20

6

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci o Młodzież Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

14

4

Świetlica "Pogotowie Lekcyjne" przy MOPS w Radomsku

6

2

Szkoła Podstawowa w Radziłowie

85

28

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

72

24

SP6 Piła

3

1

PSP nr 2 w Głuchołazach

14

4

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu

 52

13

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurominie

 2

0

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i POZ w Biadaczu

6

2

Szkoła Podstawowa nr 5 Bytom

 3

1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

 3

1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

 22

7

Szkoła Podstawowa w Pęgowie

 2

0

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie

1

0

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, GDYNIA

20

6

Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym

5

1

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach

3

1

Szkoła Podstawowa nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi  im. Józefa Czechowicza w Lublinie

3

1

 

452

150