Filmowe Gry Miejskie to wspaniała okazja, aby poznać filmowe oblicze miasta. Odwiedzimy miejscowości, w których pracują Lokalni Liderzy i Liderki Filmoteki Szkolnej: Janów Lubelski, Przemyśl, Rybnik, Poznań, Radom, Stary Jarosław, Nowy Świętów, Białe Błota i Krasnystaw, lub te, gdzie intensywnie działają ekipy ze szkół będących w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja!: Bargłów Kościelny, Piłę, Prostki, Kwidzyn, Bytom i Radziłów. Dzięki ekipom z lokalnych Kin Za Rogiem będziemy także w Chmielnie, Płocku, Niepołomicach i Lubomierzu! Sprawdźcie – może już wkrótce tuż obok Waszej miejscowości odbędzie się filmowo-miejska rozgrywka, o jakiej marzycie.

Jak zwykle filmową trasę po mieście i zadania do wykonania przygotują uczniowie. Fabuła gry zależy od twórców, ale na pewno nie zabraknie w niej odniesień do tytułów z pakietu Filmoteka Szkolna. W zeszłym roku inspiracją do poszczególnych lokalnych rozgrywek były, na przykład, horrory, filmy o przygodach superbohaterów, ale i niestarzejąca się polska klasyka filmowa. Jak będzie w tegorocznej edycji? Już wkrótce będziecie mogli sami się przekonać.

Uczestnicy i zgłoszenia: Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych wraz z opiekunami. By wziąć w grze, należy zgłosić się do lokalnego koordynatora/lokalnej koordynatorki gry w pobliżu Waszej miejscowości. Listę koordynatorów/koordynatorek publikujemy poniżej.

Partnerzy projektu:

Kino za rogiem

Organizatorzy:

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (karolina.giedrys@ceo.org.pl),

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (ksosnowska@fn.org.pl).

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!" we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegóły na stronie projektu Filmoteka Szkolna. Akcja!