W programie Shortcut bierze już udział 37 szkół, ale rekrutacja jest nadal otwarta. Uruchomiliśmy już platformę z filmami, na której można znaleźć 12 wyjątkowych produkcji krótkometrażowych oraz pulę materiałów pomocniczych, które wesprą Państwa w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Zapraszamy do oglądania: filmów fabularnych, produkcji dokumentalnych i animacji. 

W kolejnych dniach będziemy uzupełniali platformę, tak aby znalazły się na niej wszystkie materiały CEO i partnerów, tymczasem zachęcamy Państwa gorąco do rejestracji z wykorzystaniem linku i zapoznania się z ofertą filmową.

Pierwszym filmem miesiąca jest węgierski film "Chór", który w 2016 roku zdobył Oscara w kategorii najlepszy aktorski film krótkometrażowy. Prezentujemy go w ramach tematu "Bądź zmianą!", który odnosimy do aktywności społecznej i wartości zabierania głosu w ważnych sprawach.

Przypominamy, że zgodnie z zasadami naszego programu, udział w nim polega na realizacji zajęć w oparciu o zaprezentowane materiały i przesłanie do nas krótkiej informacji z wrażeniami. Relacje będziemy zbierać w trybie comiesięcznym, z wykorzystaniem specjalnego formularza. Publikację pierwszego formularza planujemy wyjątkowo nieco później, ze względu na opóźnienie w starcie platformy - proszę go wyglądać w dziale Aktualności na stronie głównej (trzeba stronę przescrollować w dół). 

Zapraszamy do udziału!