Witajcie w nowym roku szkolnym! Wyjątkowym, bo z jubileuszową, X edycją projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! Czekamy na wszystkich aktywnych, kochających kino nauczycieli, zainteresowanych edukacją filmową i wykorzystywaniem narzędzi filmowych na zajęciach w szkole, m.in. poprzez włączanie filmu w realizację podstawy programowej. Mamy nadzieję, że zaplanowane na cały ten rok spotkania z X muzą będą dla Was szczególnie rozwijające i inspirujące. 

Gwarantujemy mnóstwo praktycznej wiedzy, okazji do wymiany doświadczeń i propozycji działań z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem ponad 100 filmów z pakietu Filmoteki Szkolnej - od szkolnego klubu filmowego do udziału uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Nakręceni na pracę z filmem i z nami? Zapraszamy do projektu! 

Zgłoszenia: https://bit.ly/2PNHM3J

Główne informacje o projekcie znajdziecie na stronie: http://filmotekaszkolna.pl/akcja, a po aktualności póki co zapraszamy na stronę https://filmowe.ceo.org.pl/.

Co oferujemy szkołom w projekcie?

Każda szkoła otrzymuje:

  • pakiet wspierający realizację zajęć: publikacje „Zmontuj sobie projekt”, „Filmoteka Szkolna - materiały pomocnicze” i „Filmoteka Szkolna. Przewodnik dla nauczycieli szkół podstawowych” oraz zestaw gadżetów dla uczniów
  • propozycję udziału w zaplanowanych na ten rok wydarzeniach programu: kursie dla uczniów, konkursie filmowym „Nakręć się”, Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej
  • wsparcie dla nauczycieli: szkolenia „ABC edukacji filmowej", możliwość dołączenia do sieci współpracy szkół prowadzonych przez Liderki i Liderów Filmoteki Szkolnej.
  • zaproszenie do gry filmowej z elementami grywalizacji -– co miesiąc do wygrania udział w warsztatach edukacji filmowej i odznaki.