Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we wszystkich swoich wydziałach (Ciechanów, Płock, Ostrołęka, Radom, Siedlce, Warszawa) realizuje projekt:
Przedpremiera i premiera filmu „Dzień Czekolady”. Depresja i problemy psychiczne dzieci i młodzieży – spotkania dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców.
 
 
Projekt otrzymał oficjalny patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Nauczyciele i specjaliści z miast i okolic wyżej wymienionych wydziałów, mogą się logować na poniżej opisane spotkanie na stronach internetowych poszczególnych ośrodków MSCDN.

Forma doskonalenia nosi tytuł: Dziecięca depresja. Inspiracje filmem "Dzień czekolady".
 
Wydarzenie jest bezpłatne dla nauczycieli i specjalistów i traktowane jako formę doskonalenia.
 
Po spotkaniu nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne od dystrybutora, przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: LINK
 
Zachęcamy do udziału i korzystania z materiałów opracowanych przez psychologa, Tomasza Kołodziejczyka i Annę Równy, metodyka edukacji filmowej, które publikujemy poniżej. 

Harmonogram spotkań w poszczególnych miastach z Wydziałami MSCDN:

16 maja, g. 15.30 Radom, Kino MCSW Elektrownia

20 maja, g. 16.00 Warszawa, Cinema City Sadyba

23 maja, g. 17.00 Siedlce, Kino Nove

27 maja, g. 16.00 Płock, Kino Nove

28 maja, g. 15.30 Ostrołęka, Kino Jantar przy Ostrołęckim Centrum Kultury

29 maja, g. 15.00 Ciechanów, Kino Łydynia

 

Program spotkań:

 
1. Działania związane z opieką psychologiczną i psychiatryczną dzieci i młodzieży na terenie Mazowsza. Prezentacja Urzędu Marszałkowskiego.
2. Depresja i problemy psychiczne dzieci i młodzieży - wykład psychoterapeuty Tomasza Kołodziejczyka.
3. Edukacja filmowa w pracy wychowawczej - wykład nauczyciela konsultanta MSCDN ds. edukacji filmowej Anny Równy.
4. Przedpremierowa projekcja filmu "Dzień czekolady" (2018) w reż. Jacka Piotra Bławuta.
5. Inspiracje dydaktyczne do filmu "Dzień czekolady".
 
Partnerzy: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Dystrybucja Mówi Serwis
 
Zwiastun filmu: 
 
 
Biogramy:
Jacek Piotr Bławut - reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. "Dzień Czekolady" jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym, za który został uhonorowany nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz filmu fabularnego Europy Środkowowschodniej w programie ScripTeast na Filmowym Festiwalu w Cannes 2010.
Wybrana filmografia: "Jezioro" (2011), "Samotność dźwięku" (2012), "Szczeniak" (2013), "Dzień czekolady" (2018)
 
Tomasz Kołodziejczyk - socjolog, wychowawca, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożyciel Pracowni Alternatywnego Wychowania w Łodzi, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”. Od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Łodzi
 
Anna Równy - nauczyciel konsultant MSCDN ds. edukacji humanistycznej, filmowej i medialnej, doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, liderka Filmoteki Szkolnej, wiceprzewodnicząca Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, autorka scenariuszy metodycznych i publikacji o tematyce filmoznawczej i nowomedialnej, współautorka podręcznika do języka polskiego „Ponad słowami”. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce