Wraz z rozpoczęciem kolejnej, jubileuszowej edycji naszego projektu, rozpoczynamy grywalizację Filmoteka Szkolna. Akcja! 2018/19.

Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie zasady naszej zabawy, zapoznajcie się z regulaminem ścieżki grywalizacyjnej i zajrzyjcie na stronę główną naszego działania, gdzie widoczne są wyniki grywalizacji z zeszłego roku. Krótka przypominajka poniżej: 

 Jak uczestniczyć w grze o odznaki krok po kroku:

  • W grywalizacji mogą brać udział wszystkie szkoły zgłoszone do projektu
  • Uczestnictwo w grywalizacji polega na przesyłaniu koordynatorom projektu comiesięcznych relacji z działań w szkole. 
  • Relacje przesyłacie za pośrednictwem formularzy, które są publikowane na końcu danego miesiąca. Formularz pozwala wybrać z gotowej listy działań, te na które zdecydowaliście się w danym miesiącu. Dodatkowo, zachęcamy do przesłania dłuższej wypowiedzi, opisu działania wraz z mediami. 
  • Relacje zbieramy do 10 dnia kolejnego miesiąca. Do 15 dnia miesiąca publikujemy zbiorcze podsumowanie, będące wyborem najciekawszych relacji, jakie do nas przesłaliście oraz zestawieniem odznak, jakie zostały przyznane w danych miesiącu. 
  • Za wykonanie konkretnego działania, przyznajemy srebrną odznakę. Za wykonanie 3 zadań grupa otrzyma oznakę złotą.
  • Odznaki zdobyć można także za udział w różnych ogólnopolskich wydarzeniach i działaniach w programie Filmoteka Szkolna, np. za udział w kursach, za udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, konkursach Nakręć się! oraz Skrytykuj! etc. Lista tych dodatkowych wydarzeń zostanie ogłoszona we wrześniu. Lista ta może się powiększać, więc szykujcie się na zadania dodatkowe.
  • Realizacja projektu wiąże się, jak co z roku, z prowadzeniem działań edukacji filmowej (tj. organizacją szkolnego DKF-u, prowadzeniem lekcji edukacji filmowej, realizacją szkolnego projektu filmowego) i przesłaniem relacji z tych działań. Realizacja dodatkowych zadań i zdobywanie odznak jest jedynie zachętą do udziału w projekcie i nie zastępuje tradycyjnych form pracy z filmem w szkole, oraz nie zwalnia szkół uczestniczących w projekcie z obowiązku przesłania relacji po zakończeniu tej pracy.

Jeśli już wiecie, na czym polega nasza zabawa i macie ochotę wziąć w niej udział, sięgnijcie po poniższy formularz i dajcie nam znać, co się u Was działo w październiku. Jak rozpoczęliście rok szkolny. Ciekawe projekcje? Warsztaty? Sukcesy na festiwalach? 

Pamiętajcie, że Wasze informacje posłużą nam do przygotowania ogólnopolskiej relacji z projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! Każda z relacji to szansa na odznaki, a nawet na filmy DVD i publikacje książkowe.* Czekamy do 10 listopada. 

*Wyboru dokonają koordynatorki projektu

Formularz przesyłania relacji - TUTAJ