Polecamy materiały edukacyjne stworzone przez CEO we współpracy z Monolith Films do wchodzącego w styczniu do kin autralijskiego filmu dla młodych widzów "Chłopiec z burzy" w reż. Shawna Seeta. 

Dlaczego warto podróżować i jak to robić odpowiedzialnie? Polecamy materiały edukacyjne stworzone przez CEO na zamówienie firmy Mówi Serwis do filmu "Misja Yeti. Nelly i Simon na tropie" - Nelly et Simon: Mission Yeti (2017). 

 

CEO we współpracy z dystrybutorem, firmą Next Film, przygotowało pakiet materiałów edukacyjnych inspirowanych filmami "53 wojny" w reż. Ewy Bukowskiej i "Jeszcze dzień życia" w reż. Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. 

W ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! w szkołach w całej Polsce działa kilkadziesiąt szkolnych klubów filmowych. Wśród nich prowadzony przez Iwonę Baldy klub w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jak działa i jak rozkręcić podobny w swojej szkole? A jako propozycja na 100-lecie Niepodległości Polski - spotkanie klubu wokół tematu „Film wobec historii”. 

 

Do 29 października trwają zgłoszenia uczniów na 3. Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowaną przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Tegoroczni uczestnicy mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie – lokalne warsztaty z Wędrującymi Filmoznawcami. 

Filmoteka Szkolna. Akcja!, która powstała jako oferta dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, teraz wspiera również realizację zajęć edukacji filmowej dla młodszych uczniów. 

Spotkajmy się na wyjątkowych pokazach dla młodych widzów - już od 7 czerwca, w Warszawie! 

"Obcowanie z kulturą wpływa pozytywnie na samopoczucie, redukuje stres, a nawet zwiększa odporność psychiczną i fizyczną" - ruszyła kampania miasta st. Warszawa, zachęcająca do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Poczuj się jak student Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

Zapraszamy na pokazy dla uczniów i nauczycieli w ramach największego festiwalu filmów dokumentalnych w kraju.

Strony