Prezentujemy materiały edukacyjne opracowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej do filmu Jacka Bławuta "Dzień czekolady". Poświęcamy je twórczości w działaniu, wyobraźni, która pomaga nam radzić sobie ze stratą.

Dziecięca depresja. Inspiracje filmem "Dzień czekolady" – spotkania dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców

Z przyjemnością prezentujemy Przewodnik obywatelski, nowy podręcznik CEO do nauczania wiedzy o społeczeństwie w liceum i technikum

Jak rozbudzać w uczniach pasję prawdziwego odkrywcy? Uczyć ich postawy otwartości, ciekawości i wierności sobie? Podpowiedzi w komedii animowanej "Praziomek" oraz w materiałach edukacyjnych przygotowanych przez trenerów CEO. 

Jak stworzyć profesjonalny komiks? Jak zagrać w szkolnej klasie w pokój zagadek? I jak przy tym wszystkim zanurzyć się w ekscytujący świat muzyki? Polecamy materiały edukacyjne stworzone przez CEO na zamówienie firmy Mówi Serwis do filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio". 

Polecamy materiały edukacyjne stworzone przez CEO we współpracy z Monolith Films do wchodzącego w styczniu do kin autralijskiego filmu dla młodych widzów "Chłopiec z burzy" w reż. Shawna Seeta. 

Dlaczego warto podróżować i jak to robić odpowiedzialnie? Polecamy materiały edukacyjne stworzone przez CEO na zamówienie firmy Mówi Serwis do filmu "Misja Yeti. Nelly i Simon na tropie" - Nelly et Simon: Mission Yeti (2017). 

 

CEO we współpracy z dystrybutorem, firmą Next Film, przygotowało pakiet materiałów edukacyjnych inspirowanych filmami "53 wojny" w reż. Ewy Bukowskiej i "Jeszcze dzień życia" w reż. Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. 

W ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! w szkołach w całej Polsce działa kilkadziesiąt szkolnych klubów filmowych. Wśród nich prowadzony przez Iwonę Baldy klub w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jak działa i jak rozkręcić podobny w swojej szkole? A jako propozycja na 100-lecie Niepodległości Polski - spotkanie klubu wokół tematu „Film wobec historii”. 

 

Do 29 października trwają zgłoszenia uczniów na 3. Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowaną przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Tegoroczni uczestnicy mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie – lokalne warsztaty z Wędrującymi Filmoznawcami. 

Strony