Czy można połączyć w jednej Filmowej Grze Miejskiej kino Marcela Łozińskiego i współczesny film przygodowy? Szkoła Podstawowa z Bargłowa Kościelnego udziela odpowiedzi na to pytanie. W tym roku po raz drugi obyła się FGM, wzięło w niej udział ponad 70 osób. Gratulujemy! 

Platforma vod z filmami krótkometrażowymi i materiałami pomocniczymi, oraz cykl inspirujących działań pilotażowych. Oto, co przygotowaliśmy w ramach naszego nowego filmowego programu. 

Zapraszamy do przeczytania relacji z Filmowej Gry Miejskiej w Bytomiu! Tym razem było bajkowo i superbohatersko, w wydarzenie zaagażowane były m.in. muzeum, centrum kultury i kino! 

Z przyjemnością informujemy, że mamy już pierwszą relację z Filmowych Gier Miejskich. Zapraszamy do czytania i oglądania filmowej gry z Koluszek!

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, ale przed nami jeszcze majowe podsumowanie. Ślijcie nam swoje relacje, linki, zdjęcia, a chętnie podzielmy się naszymi książkami oraz filmami. Na półce zostało kilka ciekawych pozycji. Czekamy na relacje do 15 V 2019. 

Przeczytajcie, gdzie w tym roku robimy Filmowe Gry Miejskie. Filmowa Gra Miejska to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów.  Nie trzeba znać się na filmie, żeby wziąć w niej udział. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody. Na każdym punkcie znajdują się wskazówki, które pomogą rozwiązać zadanie. Najważniejsza i tak jest dobra zabawa!

Serdecznie dziękujemy za wszystkie relacje! W tym miesiącu zdecydowaliśmy się nagrodzić aż 4 szkoły. Zapraszamy do lektury! 

Zapraszamy do podzielenia się Waszymi filmowymi działaniami za kwiecień 2019. Wiemy, że sytuacja nie sprzyjała dodatkowym działaniom z uczniami i uczennicami, ale liczymy, że udało Wam się znaleźć trochę czasu na film i na przesłanie relacji. Czekamy do 17 IV 2019. 

Już 10 maja rusza 16. edycja Millennium Docs Against Gravity, największego święta filmów dokumentalnych w Polsce. Centrum Edukacji Obywatelskiej, tak jak w ubiegłym roku, wspiera festiwal swoją wiedzą!

 

 
 
Filmowa Gra Miejska to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. Uczestnicy mają okazję do przypomnienia sobie kultowych cytatów, legendarnych bohaterów oraz ulubionych gagów. Nie trzeba znać się na filmie, żeby wziąć w niej udział. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody. Filmoteka Szkolna. Akcja! zapewnie honorarium dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów oraz materiały. Zapraszamy!

Strony