Zapraszamy do skorzystania z bezłpatnych materiałów edukacyjnych do wojennego filmu "1917". Przygotowaliśmy zestaw złożony ze scenariuszy lekcji dla osób uczących historii oraz języka polskiego. 

"Nasze miejsce na ziemi" to kolejny film, do którego stworzyliśmy w Centrum Edukacji Obywatelskiej materiały edukacyjne. Tym razem na warsztat trafiły ekologia oraz biologia. Zachęcamy do wykorzystania naszego scenariusza na lekcjach przedmiotowych oraz godzinach wychowaczych. 

Uwaga! Uwaga! Szukamy współpracowników i współpracowniczek do naszego projektu Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece. Zapraszamy do poprowadzenia szkolenia oraz do bycia mentorem lub mentorką w kursie on-line. Zapraszamy!

Zapraszamy na bezpłatny warszawski pokaz filmu "Boże Ciało". Informacja dla: dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych. Do zobaczenia w kinie! 

W programie Shortcut bierze już udział 37 szkół, ale rekrutacja jest nadal otwarta. Uruchomiliśmy już platformę z filmami, zamieściliśmy pierwsze materiały edukacyjne. Zaczynamy od filmu "Chór" , który prezenrujemy w ramach tematu "Bądź zmianą! Rejestracja: https://shortcut.ceo.org.pl/rejestracja 

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania m.in. roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r.

 Zapraszamy na warszawskie warsztaty, które odbywają się w ramach 6. MFF Kino Dzieci, które organizuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.  programie warsztatów znajdą się m.in. zajęcia dotyczące wykorzystywania filmu w edukacji, zjawisk we współczesnym kinie, związków kina z nowymi mediami, specyfiki współczesnej krytyki filmowej i jej rodzajów oraz scenariusza filmowego i uniwersalnych zasad tworzenia opowiadania. Zapisy do 6. IX. 

Zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie, od jesieni mamy nowe propozycje dla osób pracujących w bibliotekach oraz uczących w szkołach! Liczymy również na Waszą pomoc w sprofilowaniu kursu on-line. 

Zapraszamy do lektury MEMIC, ważnego dokumentu dotyczącego edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Nie tylko dla nauczycieli i nauczycielek. 

Otwieramy nabór na rezydencje filmowe w szkołach. Poszukujemy filmowców, którzy wsprą młodzież w realizacji własnego projektu filmowego. 

Strony