Z przyjemnością informujemy, że o programie "Shortcut. Wielkie historie, małe sprawy" będzie można posłuchać podczas konferencji edukacyjnej w Warszawie., INSPIR@CJE

Celem projektu jest wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci w Internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, zdolności interpersonalne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.

Uwaga! Uwaga! Szukamy współpracowników i współpracowniczek do naszego projektu Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece. 

Dobra edukacja nawiązuje do wyzwań rzeczywistości. Czy doświadczenie pandemii może nas czegoś nauczyć i wesprzeć kształtowanie kompetencji przyszłości? Podpowiadamy. 

Zapraszamy do skorzystania z bezłpatnych materiałów edukacyjnych do wojennego filmu "1917". Przygotowaliśmy zestaw złożony ze scenariuszy lekcji dla osób uczących historii oraz języka polskiego. 

"Nasze miejsce na ziemi" to kolejny film, do którego stworzyliśmy w Centrum Edukacji Obywatelskiej materiały edukacyjne. Tym razem na warsztat trafiły ekologia oraz biologia. Zachęcamy do wykorzystania naszego scenariusza na lekcjach przedmiotowych oraz godzinach wychowaczych. 

Uwaga! Uwaga! Szukamy współpracowników i współpracowniczek do naszego projektu Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece. Zapraszamy do poprowadzenia szkolenia oraz do bycia mentorem lub mentorką w kursie on-line. Zapraszamy!

Zapraszamy na bezpłatny warszawski pokaz filmu "Boże Ciało". Informacja dla: dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych. Do zobaczenia w kinie! 

W programie Shortcut bierze już udział 37 szkół, ale rekrutacja jest nadal otwarta. Uruchomiliśmy już platformę z filmami, zamieściliśmy pierwsze materiały edukacyjne. Zaczynamy od filmu "Chór" , który prezenrujemy w ramach tematu "Bądź zmianą! Rejestracja: https://shortcut.ceo.org.pl/rejestracja 

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania m.in. roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r.

Strony